|

|
Dat werken onder invloed van alcohol, drugs en/of medicijnen een risico vormt voor de veiligheid, hoeven we jou waarschijnlijk niet te vertellen.
Als werkgever of leidinggevende wil je natuurlijk het liefst voorkomen dat je medewerkers onder invloed van alcohol, drugs of medicijnen aan het werk gaan.
Zeker als je weet dat dit de cijfers zijn:
- 1 op de 6 werkenden drinkt problematisch
- 1 op de 9 werkenden gebruikt regelmatig drugs
- 20 tot 25% van de bedrijfsongevallen is alcoholgerelateerd
- alcohol is goed voor 2,9 miljoen verzuimdagen per jaar
- alcohol kost Nederlandse werkgevers jaarlijks € 1,3 miljard aan verzuim en productieverlies
Hoe pak je het aan, en waar begin je?
Trafieq kan jouw organisatie ondersteunen met een ADM-beleid, advies en training en voorlichting. Je vindt alle mogelijkheden overzichtelijk bij elkaar op onze (geheel vernieuwde) pagina Alcohol, drugs en medicijnen.
|
 |
|
|
|
|
Webinar ADM: kijk gratis terug
|
De haven van Rotterdam is het grootste industrie- en havencomplex van Europa en de modernste haven ter wereld. In dit hart van de petrochemische industrie worden miljoenen containers geladen, gelost en opgeslagen. 24 uur per dag, 7 dagen per week. Als je één plek zou moeten noemen waar het van belang is dat iedereen op de werkvloer nuchter is, dan is het wel hier.
En dus organiseerde Deltalinqs (de ondernemersvereniging van de haven- en industriële bedrijven in Mainport Rotterdam) een webinar over Alcohol-, Drugs- en Medicijnenbeleid. Marian de Kort, adviseur ADM bij Trafieq, zat namens Trafieq aan tafel.
Je kunt de webinar hieronder terugkijken, ook als jouw organisatie in een heel andere branche actief is; werken onder invloed komt - helaas - in alle soorten organisaties voor en elke organisatie heeft belang bij goede afspraken.
Kijk de webinar hier terug: Webinar ADM
|
Hoe kunnen we jou helpen?
|
Trafieq is expert in duurzame gedragsverandering.
We adviseren en ondersteunen organisaties en ontwikkelen beleid op het gebied van gedragsverandering, bijvoorbeeld rondom het thema veiligheid. Werken onder invloed is daar onderdeel van.
In onze programma's combineren we advies en beleid met trainingen aan groepen medewerkers en leidinggevenden, gericht op het blijvend veranderen van gedrag.
Wil je meer weten over gedragsverandering in jouw organisatie, of wil je weten wat jij kunt doen om werken onder invloed in jouw organisatie aan te pakken, te verminderen of zelfs te voorkomen?
|
|
|
Neem gerust contact op met onze adviseur, Marian de Kort:
Telefoon: 030 - 30 70 203
Mail: advies@trafieq.nl
|
 |
|
|
Volg jij ons al op LinkedIn?
|
Op onze LinkedIn pagina delen we nog veel meer artikelen, achtergronden, slimme tips en handige weetjes!
|
| | | | | | | | | |